Jak tam piesi w waszej okolicy?

Bohaterzy nagrania to motocyklista kierujący Hondą CBF 125 oraz starsza pani, która postanowiła przekroczyć drogę poza miejscem do tego wyznaczonym.

Zwróćcie uwagę, że samochody akurat stoją co przecież na permanentnie zakorkowanych ulicach miasta nie jest niczym nadzwyczajnym. Chodzi natomiast o to, że piesi stają nie nieuważni właśnie wówczas, gdy pojazdy nie poruszają się. Skoro wozy stoją można przejść, bo niebezpieczeństwa nie ma, prawda?

Piesi „zapominają”, że samochody nie są jedynymi uczestnikami ruchu drogowego, a w miejscu gdzie stoją auta mogą wciąż przemieszczać się motocykle. Starsza pani o tym nie pamiętała, albo była zamyślona, albo wystąpiło sto innych powodów, których konsekwencją było wtargnięcie na jezdnię.


Motorcycle Hits Pedestrian | Old Lady Walks Through Traffic. Źródło: JukinVideo

Jeżeli uważnie obejrzycie film, zobaczycie że kierujący Hondą miał możliwość uniknięcia kolizji. Intencje pieszej łatwo było odszyfrować, absolutny brak ostrożności również. Mimo to motocyklista zderzył się z kobietą. Dlaczego?

Być może był rozkojarzony. W tle filmu słychać, że właściciel Hondy radośnie sobie pogwizduje. Po drugie zapewne skupiał się na tym, aby uniknąć zahaczenia o samochody stojące w korku lub myślał o tym, żeby nie uszkodzić lusterek wozów. Pieszej już nie dostrzegł.

Jeśli znajdziecie się podobnej sytuacji, pamiętajcie aby zwracać uwagę nie tylko na „korytarz”, którym jedziecie, ale również na jego bezpośrednie otoczenie. Pieszy czai się i czyha.

Źródło: autoevolution.com

%d bloggers like this: