Nowy, większy Ducati Scrambler? Już wkrótce

Ducati stara się od początku, aby oddzielić model Scrambler od reszty motocykli, co widać nawet po tym, że specjalnie dla Scramblera powstała osobna strona internetowa. Wygląda na to, że rodzina Ducati zyska niedługo nowego przedstawiciela. W sieci pojawił się zwiastun dotyczący tajemniczego Scramblera DS. Od razu zdradzamy, że materiał filmowy niewiele wnosi.

Źródło: YT, Scrambler Ducati
Źródło: YT, Scrambler Ducati

Wszelkie dostępne w Internecie informacje na temat nowości to obecnie jedynie plotki, chociaż pewnych wskazówek dostarcza nazwa clipu: „Ducati Scrambler Desert Sled”. Nagranie zawiera ponadto kilka klatek, które ukazują motocykl. Niestety tylko z daleka.

Mimo wszystko podpowiedzi są wyraźne, zarówno nazwa jak i sceneria nagrania sugeruje, ze DNA motocykla będzie predestynować jednoślad do jazdy w terenie. Oczywiście nikt nie spodziewa się offroadowego zabijaki, ale nowy Scrambler będzie zapewne jeszcze chętniej zjeżdżał z asfaltu na gruntowe drogi. Wskazuje na to również widoczna, szeroka kierownica motocykla. Czego możemy się spodziewać?


Ducati Scrambler Desert Sled is coming! Źródło: YT, Scrambler Ducati

Prawdopodobnie wyższego zawieszenia, silnika 1000 cm3 osłoniętego przed kamieniami spod kół. Przydałby się również większy bak oraz odpowiednie koła z mocnymi oponami. Aktualny Scrambler też dobrze sobie radzi, ale to jednak maszyna niewielka i wyżsi motocykliści raczej omijają ją z daleka. To się może wkrótce zmienić.

Wszystko wyjaśni się w przyszłym miesiącu podczas targów EICMA w Mediolanie podczas których Ducati pochwali się nowym Scramblerem. Na razie czekamy na kolejne zwiastuny, bo Ducati na pewno będzie jeszcze podgrzewać atmosferę.

%d bloggers like this: