Chequered Scrabler to autorska wersja Go Takamine na temat Yamahy SCR950

Program Yamaha Yard Build wystartował od projektu doskonałego motocykla Roland Sand Design. Maszyna, którą nazwano Faster Wasp, była równocześnie hołdem kultowego TZ750 Kenny’ego Robertsa. Teraz wygląda na to, że zakończymy rok nieco bardziej chropowatym projektem Brat Style SCR950.

Foto: Yamaha
Foto: Yamaha

Dla tych, którzy nie słyszeli jeszcze dobrych wieści, Yamaha XV950 została zaprezentowana na początku tego miesiąca w wersji scrambler. Główne cechy modelu SCR950 to gumowe osłony lag, szprychowe koła i opony z głębokim bieżnikiem. Dwucylindrowy silnik to widlak z modelu XV o mocny 51 koni mechanicznych i 58,9 Nm momentu obrotowego przy 3 tysiącach obrotów. Ciekawostką jest przeniesienie napędu za pomocą pasa a nie łańcucha.

„SCR950 Scrambler to naturalna ewolucja w zakresie Sport Heritage” – powiedział koordynator działu marketingu na Europę Christian Barelli. „Jest ikoną stylu motocykla, który doskonale pasuje do naszej oferty. Dziś pragniemy jechać przed siebie, a jeśli wygodna droga się skończy, nie chcemy zawracać tylko jechać dalej i kontynuować przygodę. Go Takamine doskonale uchwycił ducha scramblera, a jego styl jest widoczny w każdym detalu motocykla” – dodał Barelli.


Yard Built SCR950 Chequered by Brat Style. Źródło: YT, Yamaha Motor Europe

Takamine wykonał swój autorski motocykl o nazwie Chequered Scrabler w prosty sposób. Przede wszystkim oczyścił przód i dodał szerszą kierownicę. Ponadto zmniejszył przedni reflektor. Zbiornik jest nowy i został wykonany w Brat Style podobnie jak niestandardowa pokrywa filtra powietrza. Lista części jest bardzo długa i obejmuje również siedzisko, błotniki oraz wydechy, które zostały ułożone po prawej stronie motocykla.

Projektując nowy motocykl Takamine sięgnął po zdjęcia dawnych dirt bikes. Czy ostateczny efekt jest zadowalający?

%d bloggers like this: