To nie jest nowy motocykl Batmana, ale BMW Vision Next 100

Futurystyczna koncepcja powstała w BMW Motorrad, a dokładnie w amerykańskim oddziale niemieckiego producenta samochodów i motocykli. Czarny trójkąt ramy nawiązuje do pierwszego w historii motocykla BMW, modelu R32 z 1023 roku. Ale Vison Next 100 nie spogląda w przeszłość lecz w przyszłość.

Vision Next 100. Foto: BMW
Vision Next 100. Foto: BMW

Dla niezwykłego wyglądu poświęcono wszystko, dlatego „motocykl” ma nieruchome przednie zawieszenie, zaś skręty możliwe są dzięki elementom Flex Rame. Użytkownik Vision Next 100 nie mógłby się utrzymać na drodze, gdyby nie system automatycznego balansowania, który powstrzymuje niemieckiego mastodonta przed upadkiem – system działa zarówno podczas ruchu jak i jazdy.


The BMW Motorrad VISION NEXT 100. Źródło: YT, BMW Motorrad

Co ciekawe konstruktorzy uważają, że Vision Next 100 będzie pojazdem wystarczająco bezpiecznym, aby zniknęła konieczność używania kasku. W zamian motocyklista dostanie specjalne okulary typu HUD (jak w samolotach myśliwskich), na których zostaną wyświetlone wszystkie niezbędne informacje, np. o parametrach motocykla lub nawigacyjne.

Vision Next 100. Foto: BMW
Vision Next 100. Foto: BMW

Napęd Vision Next 100 wyglądający jak silnik typu bokser to jedynie artystyczna wizja, bo rzeczywistą jednostką ma być silnik elektryczny. Podobnie rozchylające się żebrowanie głowic cylindrów to wyłącznie zabieg wizualny. Pomimo masywnego wyglądu Next 100 to pojazd lekki za sprawą ramy z komponentów i włókna węglowego.

Vision Next 100. Foto: BMW
Vision Next 100. Foto: BMW

Oczywiście na razie Vision Next 100 to jedynie ciekawa koncepcja i wizja motocykla przyszłości. Raczej nieprędko ujrzymy takie cuda na drogach. Właściwie to chyba dobrze, bo bardziej przypomina nowy wózek dla klientów IKEA, niż rasowy motocykl.

Źródło: hiconsumption.com

%d bloggers like this: