Pieczątka ze stacji diagnostycznej to za mało?

Parlament Europejski forsuje pomysł, aby kierujący pojazdem posiadał dodatkowy dokument ze stacji diagnostycznej. Chodzi o poświadczenie stanu pojazdu oraz wynik najnowszego badania.

W związku z tym pojawia się pytanie, po co nam pieczątka w dowodzie rejestracyjnym, która przecież potwierdza zadowalający stan techniczny pojazdu? Tego Parlament Europejski nie wyjaśnia, natomiast nowelizacja w kodeksie drogowym zapewne już nas nie ominie. Będzie trzeba wozić ze sobą dodatkowy papier.

Foto: zlien.com
Foto: zlien.com

Zaskakujące jest również to, że nie planowane są zmiany dotyczące ewentualnych kar za brak ważnego przeglądu. W tym zakresie przepisy mają pozostać niezmienione, czyli kierującemu nadal grozi zatrzymanie dowodu rejestracyjnego oraz, w niektórych przypadkach, zakaz dalszej jazdy.

Po co zatem urzędnicy z Brukseli domagają się kolejnego dokumentu z Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów? Może chodzi o zwiększenie presji na pracowników OSK, którzy wystawiają zaświadczenia?

W każdym razie to kierowcy będą musieli wozić dodatkowy, zbędny, bo zdublowany dokument. Czekamy na kolejne wspaniałe pomysły urzędników.

%d bloggers like this: