Nowy model Ducati 2017 dla… najmłodszych wielbicieli marki

Zawsze powtarzam, że przygodę z motoryzacją powinno rozpoczynać się od kołyski, dlatego polecam wszystkim rodzicom wysłanie malców na treningi prowadzone na maszynach typu pocket bike. Ale to nie wszystko.

Aby prawidłowo się rozwijać dzieci potrzebują również normalnej fizycznej aktywności, podczas której bardziej zaangażują aparat ruchu. W takim przypadku będzie można skorzystać z nowej oferty Ducati.

Charakterystyczna kratownica, czerwony jak piekło kolor, to cechy nowego modelu Monster 12. Dorośli motocykliści obejdą się smakiem, bo to jednoślad dla dzieci. O jego osiągach nie będzie pisać, zależą w głównej mierze od siły nóg małoletnich fanów Ducati.

Monster 12. Foto: Ducati
Monster 12. Foto: Ducati

Co ciekawe, prezentacja tego dziecięcego rowerka z kółkami pomocniczymi nie odbyła się podczas targów wózków dziecięcych i pieluch, ale na szacownej imprezie jaką jest niemiecki Intermot – motocyklowe święto skupiające wystawców i firmy z całego świata.

Co zapewnia nowy „naked” Ducati? Poza kolorem właściwie niewiele. Godne uwagi jest tylko amortyzowane siedzisko FM-1216. Swoją drogą Włosi już wcześniej oferowali rowery, który nawiązują do motocyklowej sławy firmy z Bolonii. Chodzi między innymi o współpracę z renomowanym producentem, firmą Bianchi, która wraz z Ducati wypuściła ekskluzywną linie rowerów, dostępnych zresztą w polskich salonach marki.

Ile będzie kosztował nowy Monster 12? Zapewne niemało. Na razie jeszcze nie znamy ceny, prawdopodobnie będzie bliska kwoty, za jaką można nabyć topowe motocykle Rometa lub Junaka.

%d bloggers like this: