Ride 2 to gra dla odpoczywających motocyklistów

Nikogo nie zachęcamy do siedzenia na kanapie, szczególnie teraz, gdy zaczyna się piękna jesień i jedynym dobrym sposobem na spędzenie wolnego popołudnia jest wytoczenie motocykla z garażu a następnie jazda w siną dal. Są jednak takie dni, kiedy motocykl musi pozostać pod plandeką, dlatego dobra motocyklowa gra może stanowić jakąś namiastkę naszego uzależniającego hobby.

Ride 2. Foto: Milestone
Ride 2. Foto: Milestone

Gra studia Milestone pojawiła się w sprzedaży zaledwie trzy dni temu w wersji na PC, a obecnie można grać również na konsolach. Ride 2 to rasowy symulator motocyklowy, co oznacza, włoscy projektanci starali się odwzorować faktyczne motocykle, mechanikę oraz fizykę, czyli zachowanie maszyn w różnorakich warunkach.

Milestone ma spore doświadczenie na tym polu ponieważ włoskie studio uczestniczyło wcześniej w pracach nad grami z cyklu Superbike i Moto GP. W Ride 2 znalazło się aż 200 motocykli oraz kilkadziesiąt prawdziwych tras. Twórcy zadbali nawet o uzyskanie odpowiednich licencji od producentów motocykli, aby można było odtworzyć je z największą starannością i dbałością o każdy detal oraz zachowanie jazdy.


Ride 2 – Supermoto Trailer. Źródło: YT, Ride Videogame

Najważniejszym trybem zabawy jest World Tour, czyli seria wyścigów w różnych zakątkach Świata. Pozostałe wyzwania to wyścigi czasowe i równoległe. Uczestnictwo w nich podnosi reputację zawodnika i umożliwia dalszy rozwój.

Trasy podzielone są na siedem kategorii, użytkownik może również samodzielnie modyfikować motocykle w oparciu o ponad 1200 część. Gra kosztuje ok. 140 zł.

%d bloggers like this: