Greyp G12 dla wielbicieli rowerów, które jadą same…

Greyp wprowadza nietypowego elektrycznego dwukołowca o zasięgu do 240 kilometrów na jednym ładowaniu akumulatora.

Rimac to firma znana z pomysłu elektrycznego supersamochodu Concept One. To właśnie Rimac powołał nową spółkę Greyp i zaprezentował zaktualizowaną wersję swojego projektu o nazwie G12.

Foto: Greyp
Foto: Greyp

Najnowsza wersja G12H wyposażona została w baterię 3kWh umożliwiająca przejechanie na jednym ładowaniu aż do 240 kilometrów. To spora różnica w stosunku standardowego wariantu G12, którego akumulator umożliwiał pokonanie dystansu maks 120 km.

Oczywiście klienci sami zadecydują, który wariant bardziej im odpowiada, chociaż już teraz wiadomo, że różnica w cenie będzie znaczna. Maksymalna prędkość G12 to 45 kilometrów na godzinę, a mocniejszy wariant G12S może rozpędzić się aż do 70 kilometrów na godzinę. To sporo, bo pojazd firmy Greyp to przecież  rower elektryczny.

Foto: Greyp
Foto: Greyp

Ceny tych pojazdów będą bardzo wysokie. Obecnie wiadomo jedynie ile przyjdzie zapłacić za najszybszy wariant jednośladu, czyli G12S. Jego cena to 8380 euro. Pozostałe wersje na pewno nie będą znacząco tańsze. Na rynek mają trafić w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

%d bloggers like this: