Yamaha wie jak… wkurzyć ludzi?

Kilka dni temu podziwialiśmy krótki, chociaż bardzo energetyczny zwiastun wyczekiwanej Yamahy YZF-R6. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały na to, że premiera motocykla odbędzie się 4 października – łącznie z datą, która pojawiła się w zwiastunie. Godzina zero-zero minęła a motocykla na dal nie ma. Jest za to… kolejny klip. Yamaha wkurza ludzi, czy podgrzewa atmosferę?

Foto: YT, Yamaha Motor Europe
Foto: YT, Yamaha Motor Europe

Uważni widzowie spostrzegą na nagraniu nową datę. Tym razem 13 października. Czy zobaczymy wówczas motocykl w całej krasie, czy znowu dostaniemy kawałek niebieskiego filmu?

Przypomnijmy jeszcze, że Yamaha TZF-R6 produkowana jest od 1999 roku, w którym zastąpiła inną legendę, model YZF 600 R Thundercat. Sportowa sześćsetka ostatnią wielką zmianę przeszła w 2010 roku.


R WORLD – Stay Tuned! Źródło: Yamaha Motor Europe

Obecnie motocykl ma aż 124 rozbrykane konie mechaniczne. Krótkosuwowy silnik o wysokich obrotach uwalnia mnóstwo mocy, a technologie YCC-I (system zmiennej długości kolektorów dolotowych) i YCC-T (elektronicznie sterowana przepustnica) umożliwiają precyzyjną kontrolę jego pracy. Wersja 2016 jest niedostępna w Polsce, możliwy jest natomiast transfer z UE do polskiego dealera.

%d bloggers like this: