Kaski HJC dołączą do Gwiezdnych Wojen!

Firma HJC ma w swojej ofercie całkiem sporo ciekawych kasków nawiązujących do bohaterów filmowych. Wcześniejsze projekty, które powstały dzięki współpracy z Marvelem, czerpały z legendy Kapitana Ameryki, Punishera, Iron Mana, Spider-Mana i Venoma. Wszystkie bazowały na modelach CL-17 oraz SI-17.

Foto: HJC
Foto: HJC

Najnowszy pomysł dotyczy uniwersum Gwiezdnych Wojen. Tym razem będzie można zasiąść na motocyklu w hełmie legendarnego najemnika – Boba Fetta, szeregowego Szturmowca (Death Trooper) oraz samego Kylo Rena, którego poznaliśmy w ostatniej części kosmicznej sagi.

Bazą nowych projektów jest model RPHA-11, natomiast pretekstem do stworzenia nowej serii 45. lecie firmy HJC. Warto dodać, że imperialne kaski to nie są zabawki, ale solidne konstrukcje, którym można zaufać. RPHA 11 posiada sześć warstw odpornych materiałów, m.in. włókna węglowego oraz szklanego, wyściółka została wykonana z antybakteryjnego materiału MultiCOOL, natomiast szybę wyposażono w wielopunktowy system blokady.

Foto: HJC
Foto: HJC

W przypadku Szturmowca Imperium kaskiem bazowym jest inny świetny model, czyli FG-17 przeznaczony głównie dla wielbicieli ostrej, sportowej jazdy. To model z zaawansowanym systemem wentylacji Advanced Channeling Ventilation System.

Skorupa jest bardzo lekka dzięki zastosowaniu kompozytów, widoczność gwarantuje Pinlock 100% Mac Vision, wnętrze jest wykonane z chłonnego materiału SilverCoolPlusR zawierającego jony srebra o właściwościach antybakteryjnych. Z kolei mechanizm RapidFire umożliwia szybką wymianę wizjera bez użycia narzędzi.

Foto: starwars.com
Generał Grievous. Foto: starwars.com

Kaski rzeczywiście wyglądają kosmicznie. Należy jeszcze zauważyć, że pogłoski o kasku a la Księżniczka Lea z bocznymi „bułkami” włosów są bezpodstawne i zupełnie nieprawdopodobne. A już na serio, liczymy że seria będzie miała kolejnych przedstawicieli. Może niekoniecznie zarośnięty Chewbacca ale już na przykład generał Grievous, znany również jako Qymaen jai Sheelal, na pewno by się nadał…

Źródło: asphaltandrubber.com

%d bloggers like this: