Uważasz, że męczysz się w korku? Poznaj problemy motocyklisty w Nowym Jorku

Warszawa liczy 1,7 mln mieszkańców (2012), a stołeczne korki są koszmarem setek motocyklistów. A jak wygląda sytuacja gdzie indziej, na przykład w Stanach Zjednoczonych? Warto obejrzeć filmik jednego z motocyklistów mieszkających w Nowym Jorku – metropolii liczącej 8,3 miliona ludzi (2012).

Przejazd przez Manhattan to koszmar dla kierowców grzęznących w zatorach i korkach, które spowodowane są przez niedobór arterii na linii północ-południe oraz fakt, że prawie 90 % towarów dla Nowego Jorku przyjeżdża do miasta ciężarówkami.

Foto: YT, apokradical
Foto: YT, apokradical

Z tego powodu ludzie co raz częściej wybierają metro, ale badania wykazują, że również przepustowość kolei podziemnej jest z każdym rokiem mniejsza. Opóźnienie metra w stosunku do zeszłego roku wzrosło o 23,3% w ciągu tygodnia i 30,3% w weekendy. Wydawałoby się, że rozwiązaniem może być zatem szybki i zwrotny motocykl, który może przecisnąć się pomiędzy zawalidrogami.

Na poniższym filmie można obejrzeć jak motocyklista próbuje przedostać się przez Manhattan na swoim BMW S1000R. Walczy dzielnie, ale jest ciężko, a prawdziwe problemy pojawiają się, kiedy próbuje zaparkować.


BMW S1000R Motorcycle Riding In Manhattan NYC. Źródło: YT, apokradical

Swoją drogą, ten amerykański chyba motocyklista nie powinien narzekać. Gdyby trafił do Polski musiałby się jeszcze dodatkowo zmagać z dziurawymi drogami pamiętającymi Hitlera oraz szalonymi planami miejskich planistów, którzy wytyczyli ulice na kształt labiryntu.

%d bloggers like this: