Tork T6X to elektryczny motocykl, który podbije Indie?

Tork to znany producent jednośladów z Indii. Firma zaprezentowała niedawno najnowszy pojazd o nazwie T6X, będący jednocześnie pierwszym motocyklem elektrycznym produkcji indyjskiej.

T6X. Foto: Tork
T6X. Foto: Tork

Tork obiecuje, że model T6X umożliwia przejazd aż 100 kilometrów na jednym ładowaniu baterii z prędkością przelotową 100 kilometrów na godzinę. Dane te wyglądają cokolwiek zbyt optymistycznie, ale na razie musimy przyjąć je na słowo.

T6X. Foto: Tork
T6X. Foto: Tork

Silnik elektryczny generuje 26 Nm mocy. Nieźle jak na motocykl przeznaczony głównie do przemieszczania się po ruchliwych ulicach miasta. Kolejnym plusem konstrukcji jest specjalna konstrukcja litowo-jonowego akumulatora – można go naładować do 80 procent w zaledwie jedną godzinę.

T6X. Foto: Tork
T6X. Foto: Tork

Być może w przyszłości T6X zostanie użyty do programu wypożyczalni miejskich motocykli, bo jest prosty w obsłudze, wymaga minimalnej konserwacji, umożliwia schowanie kasku i posiada możliwość integracji z aplikacją na smartfon. Chodzi o system TIROS, który pozwala kierowcy wybrać jeden z kilku trybów jazdy i regulacji zużycia energii (np. tryb sportowy lub eko-cruiser). TIROS może również łączyć się automatycznie z chmurą, w której aktualizuje lub pobiera dane.

T6X. Foto: Tork
T6X. Foto: Tork

T6X wyposażony jest w dotykowy ekran 4,3 cala, który obsługuje nawigację, oferuje szczegółowe dane dotyczące pojazdu, a także komunikację z telefonem za pomocą specjalnej aplikacji.

T6X. Foto: Tork
T6X. Foto: Tork

Koszt motocykla w Indiach wynosi po przeliczeniu na złotówki ok. 7 tys. złotych. Obecnie nie wiadomo czy pojazd trafi również na rynek europejski.

%d bloggers like this: