Sam zaprojektuj swój kask u… producenta

Aby spersonalizować swój kask trzeba zazwyczaj zapłacić niemałe pieniądze wyspecjalizowanej w przeróbkach osobie, które się tego podejmie. A co jeśli wybór nietypowych opcji wykończenia mógłby zostać dokonany już w fabryce produkującej kask?

Foto: Veldt
Foto: Veldt

Na taki pomysł wpadła firma Veldt Helmet Company, która oferuje możliwość konfiguracji kasku online. Użytkownicy mogą zaprojektować swój własny styl za pomocą setek kolorów, grafik, naklejek, oraz oryginalnego wykończenia.

Ale to nie wszystko. Można również wybrać pomiędzy certyfikatem bezpieczeństwa ECE lub DOT. Przypomnijmy, że chodzi o standard europejski (ECE) lub amerykański (DOT), a istotą jest pomiar zdolności pochłaniania energii w precyzyjnie określonych punktach pomiarowych skorupy.

Co najciekawsze, producent dopuszcza również wyprodukowanie kasku bez powyższych norm. W tym przypadku chodzi chyba tylko o wariant kolekcjonerski, bo jeżdżenie w niecertyfikowanym kasku to czysta głupota.

Foto: Veldt
Foto: Veldt

Najprostszy wariant Veldt Mark I, czyli otwarty kask o wadzie 900 g wykonany z włókna węglowego, można zakupić za 430 dolarów. Dalej następuje personalizacja pod dyktando klienta, czyli kolory, grafiki, wybór materiału użytego do budowy wnętrza, a nawet kolor paska pod szyję.

Zainstalowanie zwykłego daszka podraża końcową cenę do 500 dolarów a długiej szybki do 570 dolarów. W ten sposób można ostatecznie wydać dodatkowe… 1700 dolarów, co wydaje się kwotą cokolwiek wygórowaną.

Foto: Veldt
Foto: Veldt

Producent tłumaczy, że cena jest wysoka, bo asortyment jest naprawdę spory. Veldt Helmet Company może właściwie wyszykować dowolny kask z wybranym przez klienta wzorem. Wszystko jest kwestią wyobraźni i… ceny.

Źródło: veldt.xyz

%d bloggers like this: