Muzeum Ducati na 90. rocznicę powstania włoskiej marki

Muzeum Ducati to jeden z najczęściej odwiedzanych obiektów tego typu w Europie. Obiekt mieści się oczywiście w Bolonii, założony został osiemnaście lat temu. Kilka dni temu muzeum zostało ponownie otwarte po gruntownym remoncie.

Muzeum Ducati. Foto: materiały prasowe
Muzeum Ducati. Foto: materiały prasowe

W muzeum Ducati możemy zapoznać się z historią marki, która narodziła się w 1926 roku i po dzień dzisiejszy jest dumą włoskiego przemysłu motoryzacyjnego. Możemy także podziwiać historyczne i legendarne modele oraz współczesne ikony motocykli. Prezentowanych maszyn jest ponad czterdzieści, w tym ponad połowa to modele wyścigowe.

Muzeum Ducati. Foto: materiały prasowe
Muzeum Ducati. Foto: materiały prasowe

Odnowiony i odświeżony obiekt jest również wizytówką marki, która w tym roku obchodzi swoje 90. urodziny. Poza wystawą motocykli, odwiedzający mogą obejrzeć niezliczone zdjęcia, wycinki z gazet, afisze związane z historycznymi momentami w dziejach firmy. Nieprzypadkowo ten dział nazwa się „Ducati Moments”.

Otwarcie wyremontowanego obiektu uświetnił premier Włoch Matteo Renzi, natomiast jeszcze do jutra wejście jest darmowe. Więcej informacji możecie znaleźć tutaj.

 

%d bloggers like this: