Moto Guzzi „Latająca Foteca” wygląda jak wkurzony Grizzly?

Na dniach spodziewana jest europejska premiera potężnego MGX-21 Flying Fortress. Włosi z Mandello del Lario zaprezentowali „Latającą Fortecę” niecały miesiąc temu na kontynencie amerykańskim, natomiast teraz spodziewamy się zobaczyć cruisera w Europie.

MGX-21 Flying Fortress. Foto: Moto Guzzi.
MGX-21 Flying Fortress. Foto: Moto Guzzi

Warto przypomnieć, że motocykl można nabyć również w Polsce (przedsprzedaż). MGX-21 Flying Fortress to właściwie rozwinięcie pokazanego w zeszłym roku koncepcyjnego MGX-21. Prototyp ten był jedną z większych atrakcji EICMY 2014. Pod względem technicznym jest to model bazujący na modelu California 1400, natomiast nadwozie zostało poddane znacznym przeróbkom.

Wielbiciele modelu zapewne z miejsca dostrzegą szeroką owiewkę z krótką szybą, charakterystyczną dla baggerów. Także tył został całkowicie zmieniony. W nowym modelu został wykonany z karbonu, posiada zintegrowane kufry boczne i przepięknie wkomponowane tylne lampy o bardzo smukłym podłużnym kształcie.

MGX-21 Flying Fortress. Foto: Moto Guzzi.
MGX-21 Flying Fortress. Foto: Moto Guzzi

Kolejne zmiany to przednia felga, która obecnie posiada dodatkowe wypełnienia karbonowe – według producenta nie są one tylko elementem stylistycznym, ale także mają wpływać pozytywnie na stabilność i łatwość prowadzenia motocykla.

Stopień zaawansowania elektroniki, tak jak w w modelu California 1400, jest na najwyższym poziomie. Seryjnie mamy do dyspozycji ABS, regulowaną kontrolę trakcji, trzy mapy zapłonu, tempomat.

MGX-21 Flying Fortress. Foto: Moto Guzzi.
MGX-21 Flying Fortress. Foto: Moto Guzzi.

Nowością w stosunku do pierwowzoru jest zestaw głośników oraz intercom. Dzięki modułowi bluetooth mają one możliwość łączyć się z naszym smartfonem wykorzystywanym jako odtwarzacz lub z MG-MP (Moto Guzzi Multimedia Platform) dzięki której mamy możliwość wglądu we wszystkie potrzebne i mniej potrzebne informacje dotyczące naszej podróży.

Moto Guzzi MGX-21. Źródło: Vimeo, Moto Guzzi

Źródło: motoguzzi-poland.pl

%d bloggers like this: