BatPod trafił pod młotek. Ile zapłacił szczęśliwy nabywca?

Kilka dni temu pojawiły się wieści o akcji dotyczącej pamiątek i rekwizytów filmowych związanych z filmem Batman. Suma jaka została osiągnięta za wszystkie zabawki człowieka nietoperza to bagatela 2 miliony dolarów. Za ile poszedł legendarny BatPod?

Licytacja zatrzymała się na 405 tysiącach dolarów. BatPod został zaprojektowany przez Christophera Nolana i scenografa Nathana Crowleya. Dwukołowe monstrum po raz pierwszy pojawiło się w filmie pt. „Mroczny Rycerz” z 2008 roku.

Foto: BatPod
Foto: BatPod

Wierzcie lub nie, ale BatPod to nie tylko rekwizyt, ale rzeczywiście jeżdżący motocykl zbudowany na bazie silnika Hondy o pojemności 750 cm3. Niestandardowe podwozie zostało wykonane specjalnie dla tego projektu wraz z nadwoziem odlanym z włókna szklanego. W tej konstrukcji jest nawet chłodnica i układ hydrauliczny zamontowany za siodłem oraz hamulce obsługiwane podobnie jak w klasycznym motocyklu.

Co ciekawe pojazd został sprzedany jako niefunkcjonalny, czyli nie można nim jeździć, a jedynie go przetaczać. Z silnika usunięto płyny, wymontowano akumulator, zdjęto zbiornik paliwa i zdemontowano kontrolę przepustnicy. W zamian firma Warner Bros. dała szczęśliwemu nabywcy certyfikat autentyczności.

Oczywiście jeśli ktoś był wstanie wydać na ten bolid ponad 400 tysięcy dolarów, może również go zrekonstruować i wyjechać na ulice Gotham City lub dowolnego, innego miasta, żeby poszukać jakiś przestępców do odstrzelenia. Swoją drogą żeby wydać ponad 1,5 miliona złotych na makietę, to trzeba mieć fantazję…

Źródło: autoevolution.com

%d bloggers like this: