Śmierć po zderzeniu z tirem

O bardzo smutnej sprawie poinformował portal InfoKatowice. 20-letni motocyklista zginał po tym, gdy zderzył się z tirem. Kierowca samochodu ciężarowego postanowił zawrócić w niedozwolonym miejscu, a na drodze było ciemno.

Foto: Policja
Foto: Policja

Motocyklista nie zdążył wyhamować przed nieoczekiwaną przeszkodą. Kierowcy tira grozi teraz do 8 lat więzienia za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Przypomnijmy, że tylko w okresie pięciu pierwszych miesięcy roku, w których tradycyjnie motocyklistów na drogach jest mniej, w 503 wypadkach śmierć poniosło aż 46 kierujących motocyklami oraz 3 pasażerów. Jednocześnie aż 404 motocyklistów i 39 pasażerów zostało rannych.

Według policji przyczyny wypadków z udziałem motocyklistów od lat są niezmienne. Na pierwszym miejscu znajduje się niestety nadmierna prędkość, następnie nieprawidłowe wyprzedzanie, a na końcu nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu. Oczywiście nie chodzi o to, że jedynie motocykliści popełniają te wykroczenia, bo równie często wina leży po stronie kierujących samochodami.

Źródło: infokatowice.pl

%d bloggers like this: