Nowy Norton wyprzedany przed premierą

47- letni Stuart Garner, czyli człowiek, który poprowadził firmę Norton do sukcesu, ma powody do zadowolenia. Nowy motocykl, a właściwie jednostka bazująca na supersportowym modelu 1200 V4, na którym Norton zdobył siódme miejsce w tegorocznym Isle od Man Superbike TT, został wyprzedany zanim w ogóle trafił do sprzedaży.

Produkcja właśnie trwa, zaś prezentacja na żywo będzie miała miejsce podczas targów NEC tej jesieni. Pierwsza limitowana edycja 200 egzemplarzy rozeszła się jak świeże bułeczki, mimo że motocykl kosztuje 44 tys. funtów (ok. 219 tys. złotych).

V4 Superbike. Foto: Norton
V4 Superbike. Foto: Norton

W przyszłości nowy motocykl Nortona ma być tańszy, dostępny już za 28 tys. funtów (ok. 140 tys. złotoch). Obecnie praktycznie nie znamy szczegółów dotyczących tej jednostki. Wiadomo jedynie, że silnik będzie generował 200 koni mechanicznych, zaś motocykl prawdopodobnie nie będzie posiadał lusterek, tylko… kamery.

Motocykle powstają w Donington Hall niedaleko toru wyścigowego Donington Park. Przypomnijmy jeszcze, że Stuart Garner zakupił Nortona w 2008 roku od amerykańskiego biznesmena Ollie Curme, który próbował bez powodzenia uruchomić produkcję w Ameryce Północnej.

Stuart zainwestował w przedsięwzięcie grube miliony, przede wszystkim w nowoczesną fabrykę. Pierwsze motocykle zjechały z linii produkcyjnej w 2010 roku. Dwa lata temu Norton miał 40 pracowników, dziś ponad trzykrotnie więcej.

%d bloggers like this: