Motoróżowe dziewczyny będą badać piersi

Ostatnia edycja Distinguished Gentleman’s Ride to nie tylko zabawa dla zmotoryzowanych dżentelmenów, których można było podziwiać na ulicach największych światowych metropolii, oraz tych mniejszych, jak Warszawa albo Wrocław. Elegancka impreza przyniosła również realny dochód, czyli 3,3 miliony dolarów, które zostaną przeznaczone na prewencję i walkę z rakiem prostaty.

Skoro mężczyźni mają swoją imprezę, która połączona jest ze zbiórką na ważki cel, być może należałoby przeprowadzić podobną akcję umożliwiającą dofinansowanie badań i leczenia nowotworów kobiecych? Okazuje się, że taka inicjatywa już powstała, i to cztery lata temu, w Polsce.

Foto: themotolady.com
Foto: themotolady.com

Motoróżowi to już czwarta edycja wydarzenia i spotkania, podczas którego kobiety motocyklistki w różowych kamizelkach zbierają się na Błoniach przy Stadionie Narodowym w Warszawie, oraz w Toruniu i we Wrocławiu. Celem imprezy jest edukacja kobiet w zakresie profilaktyki raka piersi. Okazuje się, że aż 35 procent z 17 tysięcy kobiet, u których co roku diagnozuje się raka piersi, nie ma szansy na wyleczenie. Powód jest jeden – zbyt późne wykrycie choroby.

Warszawska impreza to również próba bicia rekordu Guinnessa w samobadaniu piersi. Chyba powinniśmy dodać, że badania nie będą przeprowadzane publicznie, ale w specjalnym namiocie. Wydarzenie odbędzie się w ramach Światowego Dnia Sportu, którego organizatorem jest Fundacja Zwalcz Nudę. Akcja rozpocznie się 1 października o godzinie 12:00. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

%d bloggers like this: