Skuter wielkości walizki? Już w sprzedaży

Elektryczny skuter o długości zaledwie jednego metra, który wygląda jak przerośnięta farelka? To BOXX.

Idea przyświecająca twórcom tego przedziwnego pojazdu była prosta. Chodziło o stworzenie skutera kompaktowego, wielkości walizki. To się rzeczywiście udało, ale chyba kosztem wygody, bo BOXX nie wygląda na pojazd, którym można pojechać dalej niż do biura za rogiem.

Foto: BOXX
Foto: BOXX

Mimo niepozornego wyglądu, walizkowy skuter może przejechać na jednym ładowaniu aż 97 kilometrów, jest zasilany przez silnik bezszczotkowy, trójfazowy, który generuje 111 Nm momentu obrotowego. Napęd przenoszony jest na oba koła, zaś prześwit wynosi 15 cm.

BOXX po raz pierwszy pojawił się w 2012 roku, ale dopiero teraz można zakupić ten pojazd (na razie w przedsprzedaży). Podstawowy wersja BOXX e ma zasięg 32 km i może rozpędzić się do 45 km/h. Jego cena wynosi 3 997 dol. Drugi wariant kosztuje już 3 797 dolarów, ale zasięg skutera zwiększono do 64 kilometrów, zaś prędkość maksymalną do 56 km/h.

Foto: BOXX
Foto: BOXX

Najdroższy jest BOXX M, który pojedzie szybciej niż klasyczny skuter z silnikiem spalinowym, czyli 87 km/h. Zasięg tego modelu wynosi 87 kilometrów, a cena 4 987 dolarów.

Źródło: boxxcorp.com

%d bloggers like this: