W Londynie najczęściej kradzione są….

Ciekawe dane zaprezentował serwis Motobiketimes. Chodzi o pierwszą piątkę najczęściej kradzionych jednośladów. Okazuje się, że największym wzięciem w stolicy Zjednoczonego Królestwa cieszy się francuski Peugeot.

Z asortymentu Peugeota złodzieje najchętniej wybierają model Tweet. To niewielki skuter o pojemności 125 cm3, dostępny również w Polsce (cena 8 490 zł oraz 8 990 zł za limitowaną wersję RS).

Foto: peugeotscooters.co.uk
Foto: peugeotscooters.co.uk

Tuż obok modelu Tweet znajduje się Ludix – mały, prosty, miejski skuter o pojemności 50 cm3 (w Polsce nie jest dostępny w oficjalnej dystrybucji). Ponieważ oba modele są tanie i popularne, często stają się łupem złodziej, dla których ważne jest również to, aby szybko i sprawnie upłynnić towar. W przypadku popularnych modeli jest to znacznie łatwiejsze.

Londyńska policja zwraca uwagę na fakt, że celem gangów złodziei wcale się są tylko ekskluzywne i drogie pojazdy, wręcz przeciwnie, 90 % kradzionych jednośladów to tanie modele Peugeota i Hondy. Najdroższym modelem w pierwszej piątce kradzionych jednośladów jest Piaggio Vespa GTS w cenie pomiędzy 3 do 5 tys. funtów (w Polsce kosztuje ok. 23 tys. złotych).

A tak wygląda cała lista:

Peugeot Tweet
Wartość: £ 1,500- £ 2500

Peugeot Ludix
Wartość: £ 1,500- 2,000 £

Honda ANF
Wartość: 1000 £

Honda SH125
Wartość: £ 1500

Vespa GTS Piaggo
Wartość: £ 2,500- 5,000 £

Źródło: motorbiketimes.com

%d bloggers like this: