Distinguished Gentleman’s Ride już za sześć dni!

Wielkimi krokami zbliża się najbardziej elegancka impreza motocyklowa roku. W Polsce dżentelmeni na motocyklach pojawią się czterech miastach: Krakowie, Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu. Wydarzenie będzie miało miejsce już w najbliższą niedzielę: 25 września.

The Distinguished Gentleman’s Ride to impreza motoryzacyjna, która odbywa się w jednym terminie na całym globie, w ponad 410 miastach na całym świecie. Jest to prawdziwe święto dla miłośników klasycznych motocykli, cafe racerów, bobberów, scamblerów itp. Samo wydarzenie to zorganizowany rajd motocyklowy, w którym udział mogą wziąć jedynie uczestnicy zarejestrowani na międzynarodowej stronie.

Foto: gentlemansride.com
Foto: gentlemansride.com

W rzeczywistości The Distinguished Gentleman’s Ride to ogólnoświatowa akcja charytatywna, która zbiera fundusze na walkę z rakiem prostaty i promocję zdrowia mężczyzn. Osoba rejestrująca się na stronie DGR może dobrowolnie wpłacić honorarium na walkę z rakiem. Dodatkową ideą całego eventu, jest to, by był dżentelmeński. Uczestnicy ubierają się elegancko, w garnitury, co przy okazji ma na celu przełamywanie stereotypów dotyczących motocyklistów.

Dzięki sponsorowi, którym jest Triumph Polska, każdy uczestnik przejazdu będzie otrzyma zaproszenie na jazdę testową dowolnie wybranym motocyklem tej marki. Na uczestników czekają również inne niespodzianki i nagrody.

Projekt wystartował w 2012 roku w Sydney w Australii. Organizatorzy doszli do wniosku, że często negatywny wizerunek motocyklistów wymaga zmiany i może stać się również wyzwaniem dla realizacji szczytnego celu, jakim jest walka z rakiem. W 2013 roku ponad 11.000 uczestników DGR, w 145 miastach na całym świecie, uzbierało ponad 277.000 dolarów.

Foto: gentlemansride.com
Foto: gentlemansride.com

W 2014 roku już ponad 20.000 uczestników w 257 miastach wpłaciło ponad 1.5 mln, natomiast w 2015 roku w 37.000 uczestników w 410 miastach w 79 krajach uzbierało ponad 2.3 mln dolarów na badania nad rakiem prostaty.

Udział w imprezie jest bezpłatny a datki na szczytny cel dobrowolne. Żeby dołączyć do grona eleganckich motocyklistów trzeba zarejestrować się na stronie internetowej wybierając określone miasto. Uczestnik dostanie wówczas wszystkie potrzebne informacje na maila, którego podał podczas logowania.

W tegorocznej edycji zarejestrowało się dotychczas ponad 37.000 osób, które wpłaciły łącznie 1,894.750 dolarów. Zapewne wkrótce zostanie przekroczona granica dwóch milionów dolarów.

%d bloggers like this: