Desant marki Royal Enfield na stolicę Harleya-Davidsona

Royal Enfield to stara, szacowna, angielska marka, która wyemigrowała do… Indii. Teraz powoli wraca, ale już nie tylko na Stary Kontynent. W Stanach Zjednoczonych otwarty został pierwszy salon Royal Enfield. Smaczku sprawie dodaje fakt, że punkt sprzedaży powstał w Milwaukee, czyli centrum marki Harley-Davidson.

Właścicielom marki H-D na pewno nie będzie również w smak, że szefem placówki nowego konkurenta został były dyrektor sprzedaży Harleya. Red Copes to zawodowiec i specjalista, który przepracował dla amerykańskiej marki motocykli przeszło dwie dekady.

Siddhartha Lal. Foto: forbesindia.com
Siddhartha Lal. Foto: forbesindia.com

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że Royal Enfield operuje w tym samym segmencie, co Harley, czyli maszyn neo-retro. Copes liczy na zainteresowanie Amerykanów również dlatego, że angielskie motocykle będą znacznie tańsze niż Harleye (przedział od 5 do 6 tys. dolarów).

Przypomnijmy, że Royal Enfield ma ostatnio doskonałe notowania. W okresie od kwietnia ubiegłego roku do marca 2016 roku nabywców znalazło 508 099 motocykli z logo Royal Enfield, co oznacza wzrost aż o 60 proc. Pozycja Royal Enfield jest tak dobra, że właściciele marki rozważają, a właściwie podjęli już decyzję o powrocie do macierzy. Royal Enfield wróci na Wyspy Brytyjskie i na Stary Kontynent.

Siddhartha Lal. Foto: forbesindia.com
Siddhartha Lal. Foto: forbesindia.com

RE ma zamiar zainwestować ponad 60 milionów funtów w centra zlokalizowane w Europie, jedno z nich na pewno znajdzie się na Wyspach Brytyjskich, co potwierdził już Siddharha Lal – prezes Eicher Motors, czyli firmy, w której portfolio znajduje się angielska marka. Ponadto producent zamierza pobić tegoroczny rekord i sprzedać w przyszłym roku 675 000 motocykli.

Czy nowa placówka w Stanach umożliwi ekspansję angielskiej marki na chłonnym, amerykańskim rynku? Obywatele Stanów Zjednoczonych kochają swój kraj, ale w gruncie rzeczy wszyscy są emigrantami, otwartymi na dobre, zagraniczne produkty. Pytanie brzmi, Czy Royal Enfield sprosta tym oczekiwaniom.

Źródło: biztimes.com

%d bloggers like this: