Londyn to stolica…. złodziei

Mamy dziwne wrażenie, że Londyn nie jest jedynie stolicą Zjednoczonego Królestwa, ale również motocyklowych złodziei. To już kolejny film z akcji przestępców, którzy kradną jednoślady w biały dzień i absolutnie niczego się nie boją.

Być może nagrań z Londynu jest tak wiele, bo tamtejsi motocykliści częściej korzystają z kamerek, z drugiej strony statystyki kradzieży w stolicy Anglii wskazują, że trwa tam bitwa pomiędzy złodziejami a właścicielami jednośladów. Przypomnijmy, że liczba skradzionych motocykli w Londynie wzrosła o 44 %.


London scooter theft. Źródło: YT, bajabongo

Tym razem obserwujemy wszystko okiem kamery zamontowanej na kasku skuterzysty. Mężczyzna dostrzega złodzieja majstrującego przy innym, zaparkowanym skuterze. Kiedy podjeżdża do zakapturzonego bandziora i pyta się go, czy to jego jednoślad, bezczelny złodziej potwierdza i wymyśla na poczekaniu naciąganą historyjkę.

Skuterzysta szybko przerywa wymyśloną opowiastkę, mówiąc mu, że zna właściciela jednośladu. Tego złodziej się nie spodziewał. Świadek grozi przestępcy, że wezwie policję i ostatecznie przegania. Czy to wystarczyło?

%d bloggers like this: