Honda X-ADV dla wielbiciela przygód

Ostatnia zwiastun Hondy ADV wskazywał na to, że przygodowy skuter japońskiego producenta zadebiutuje podczas targów EICMA w tym roku. Tak rzeczywiście się stanie, bo Honda właśnie ujawniła swoje plany i wiadomo już, że X-ADV zostanie oficjalnie zaprezentowany w listopadzie.

Honda X-ADV: Foto: Honda
Honda X-ADV: Foto: Honda

Nowy X-ADV opiera się na koncepcji City Adventure zapoczątkowanej w 2015. Nowa maszyna ma łączyć ducha przychody z wszechstronną wydajnością, praktycznością i jednocześnie komfortem dojazdów do pracy. Natomiast podczas weekendów z chęcią zabierze swojego właściciela na długie wycieczki.

Dane techniczne pojazdu nie zostały jeszcze opublikowane, poznamy je zapewne w dniu debiutu jednośladu. Z zapowiedzi wynika, że jednostka nawiązuje do modeli NC750X i Integra. Skuter napędzać będzie zapewne jednostka o pojemności 750 cm3, DCT z automatyczną skrzynią biegów.


Your horizons are going to change forever – Episode 2. Źródło: Honda Motorcycles Europe

Inne szczegóły to dłuższy wahacz, widelce USD, ABS. Aby pozamiejska przygoda miała sens, skuter wyposażony zostanie w mocną, dolną osłonę oraz ochraniacze dłoni i podgrzewane manetki na chłodniejsze dni.

Skuter zobaczymy na targach w Mediolanie pomiędzy 8 a 13 listopada. Wygląda na to, że Honda chce stworzyć nowy trend na rynku motocyklowym zapożyczając filozofię „crossovera” ze świata samochodów. Chodzi o pojazd o nieco wyższym zawieszeniu, dobrze spełniający swoje obowiązki na zwykłej drodze oraz mogący poradzić sobie w odrobinę trudniejszym terenie. Honda robi dość odważny krok, ale kto wie, może to dobry kierunek.

%d bloggers like this: