“Motocykl” Batmana jest na sprzedaż. Cena? Dość wygórowana…

Fani Batmana mają niepowtarzalną okazję poczuć się jak współczesny krzyżowiec w czarnych getrach. A właściwie w czarnym BatPodzie, bo właśnie ten niezwykły pojazd został wystawiony na sprzedaż.

Pojazd jest oczywiście używany, no ale skoro dosiadał go sam Batman, a za serwis pojazdu odpowiedzialny był taki geniusz jak Lucius Fox, chyba nikomu nie będzie przeszkadzało, że bolid jest nieco wyeksploatowany.

Foto: toysrevil.blogspot.com
Foto: toysrevil.blogspot.com

Przypomnijmy, że najwięcej plastików, to znaczy tytanowych pancerzy, odpadło z BatPoda podczas słynnej sceny pościgu za Jockerem („The Dark Knight” 2008). Batman rozbił ciężarówkę prowadzoną przez Jockera, a później niemal rozjechał swego arcywroga. Ostatecznie ominął stojącego samotnie na środku drogi Jockera i rozbił BatPod o wrak TIRa.

Nie wiadomo czy rama BatPoda jest nadal prosta i wciąż można za jego pomocą wjeżdżać na szklane elewacje drapaczy chmur w Gotham City, ale i tak organizatorzy aukcji liczą, że bolid osiągnie cenę 70 tys. funtów, czyli około 357 tys. złotych.

BatPod zostanie zlicytowany Waterloo w Londynie 27 września. Reżyser trylogii „The Dark Knight” – Christopher Nolan – tak skomentował to wydarzenie: „Waham się, czy można nazwać ten pojazd motocyklem, ponieważ jego konstrukcja jest o wiele bardziej egzotyczna niż w przypadku tradycyjnego motoru.”

Przypomnijmy, że szczęśliwy nabywca BatPoda musi jeszcze opanować technikę jazdy na brzuchu, co na pewno było łatwe dla Batmana, ale przeciętnego Kowalskiego mogą od tej niewygodnej pozycji szybko rozboleć plecy.

Szczęśliwy nabywca cudu techniki dostanie od Warner Brothers metalowy statyw do celów wystawienniczych oraz certyfikat autentyczności.

Źródło: motorbiketimes.com

%d bloggers like this: