Ducati Speed Day już jutro!

Wielbicieli marki Ducati mają jutro swoje święto. W piątek każdy posiadacz włoskiego dwukołowca może stawić się na Torze Poznań. To jedna z nielicznych okazji, aby poprawiać nad techniką i podnieść poziom umiejętności.

Uczestnicy Speed Day mają zapewnioną fachową opiekę, ciekawe zadania do wykonania i mogą również poczuć odrobinę wyścigowych emocji. Co prawda obecna edycja zaczęła się dzisiaj, ale potrwa jeszcze cały jutrzejszy dzień.

Ducati 1299 Panigale S Anniversario. Foto: Ducati

W bieżącym sezonie pozostały jeszcze dwa cykle, które odbędą się w październiku. Pierwszy zaplanowano w dniach 03-04.10, natomiast drugi 13-14.10. Treningi jazdy sportowej organizowane są przez cały rok poczynając od kwietnia. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby pomyśleć o szkoleniu w przyszłym roku.

Warto wiedzieć, że uczestnictwo w imprezie obwarowane jest pewnymi warunkami. Po pierwsze motocykl nie może emitować więcej niż 89 dB/A wg norm pomiaru. Ponadto każdy uczestnik musi posiadać dwu lub jednoczęściowy kombinezon (dopuszczalny jest strój tekstylny z ochraniaczami), atestowany kask, odpowiednie obuwie i rękawiczki. Musi też mieć zdany egzamin na Moto Kartę (chodzi o wiedzę w zakresie zachowania na torze, egzamin kosztuję 30 zł). Więcej informacji znajdziecie tutaj.

%d bloggers like this: