Powstanie film o Isle of Man Tourist Trophy!

Niedawno cieszyliśmy się z fabularyzowanej historii marki Harley-Davidson, a tymczasem szykuje się kolejny ciekawy film. Tym razem będzie to kipiący adrenaliną obraz o najsłynniejszym szosowym wyścigu świata na wyspie Man.

Isle of Man Tourist Trophy to legenda, której co roku próbują sprostać śmiałkowie z całego świata i niestety wielu przegrywa nie tylko wyścig, ale również życie. TT błyszczy nazwiskami wielkich zwycięzców, ale w cieniu triumfu leży 250 motocyklistów, którzy zginęli podczas zmagań.

Ben Yunger. Foto: rolandsands.com
Ben Yunger. Foto: rolandsands.com

Śmiertelnych przypadków jest wyjątkowo dużo, bo zwykła szosa ograniczona kamiennymi murami i drutem kolczastym, to nienajlepsze miejsce, aby ścigać się na motocyklach, które bez problemu mogą rozpędzić się do 300 km/h.

Z drugiej strony podobno udział w TT dostarcza wrażeń, które zostają w człowieku do końca życia i zmieniają sposób postrzegania świata. Za tę nirwanę motocykliści godzą się na taniec ze śmiercią. Poza tym, chwała zwycięzców przecież nigdy nie przemija.

Film o Isle of Man Tourist Trophy zostanie wyreżyserowany przez Bena Yougera. Amerykanin, który ma koncie kilka stosunkowo mało znanych pozycji, jak np. „Ryzyko” lub „Bleed For This”, chce zaprezentować historię motocyklisty, który przerywa emeryturę, żeby wziąć udział w niebezpiecznym wyścigu na wyspie Man i odzyskać minioną chwałę.

Co ciekawe, Ben Yunger ścigał się niegdyś na motocyklach, więc jest nie tylko teoretykiem tego sportu, ale ma go również we krwi. Zdjęcia wystartują w marcu przyszłego roku, na razie nie znamy jeszcze obsady filmu.

Źródło: hollywoodreporter.com

%d bloggers like this: