Londyn to niebezpieczne miasto dla… motocyklistów

W Polsce praktycznie nie zdarzają się kradzieże motocykli dokonane przez zmotoryzowanych osobników na jednośladach. W innych krajach, na przykład w Brazylii lub w Anglii, problem ten cały czas narasta.

Mechanizm jest zazwyczaj bardzo prosty. Gang ludzi na motocyklach śledzi i osacza samotnego motocyklistę, najczęściej zajeżdżając mu drogę, grożąc pobiciem, prezentując noże, broń, itd. Większość właścicieli jednośladów jest tak zaskoczona i przerażona, że wolą oddać motocykl, niż stracić zdrowie lub życie.

Foto: YT, RoyalJordanian
Foto: YT, RoyalJordanian

Widzieliśmy już kilka takich nagrań, najnowsze zostało wykonane w Londynie przez RoyalJordaniana, który jest znanym, motocyklowym vlogerem i porusza się po stolicy Wielkiej Brytanii na BMW S1000R.

Vloger dostrzegł dwóch osobników nadjeżdżających z przeciwka na maksi skuterze, dlatego ich ponownie spotkanie na światach wydało mu się podejrzane. Przestępcy byli już gotowi zaatakować, kiedy zaskoczył ich przejazd policyjnego radiowozu.


Almost got bikejacked. Źródło: YT, RoyalJordanian

Na dodatek właściciel BMW zorientował się w zamiarach oprychów i cofnął motocykl, żeby utrudnić im działanie. To wystarczyło, żeby przestępcy poniechali akcji i uciekli. Na nagraniu można dostrzec, że złodzieje zdjęli ze skutera tablice rejestracyjną. Niedoszła ofiara poinformowała o incydencie patrol policji.

Źródło: autoevolution.com

%d bloggers like this: