BMW C Evolution jest idealny do jazdy w mieście?

Elektryczny odpowiednik modeli C600 Sport oraz C600 GT, wersja BMW C Evolution, została poprawiona i unowocześniona. Na czym polegają nowe rozwiązania BMW?

Trzeba przyznać, że skutery zazwyczaj nie zapewniają takich emocji podczas jazdy jak motocykle. Brak szalonej dwójki pomocników, czyli sprzęgła i nóżki zmiany biegów, znacznie wpływa na zubożenie wrażeń.

C Evolution. Foto: BMW
C Evolution. Foto: BMW

Z drugiej strony dla osób mieszkających w zatłoczonym, miejskim środowisku, ciągle wachlowanie sprzęgłem jest bardzo męczące i w takich okolicznościach skuter wygrywa. BMW stara się rozwijać ten wariant jazdy i praktyczne podejście do komunikacji w betonowej dżungli.

Modyfikacje objęły obie dostępne dotychczas wersje C Evolution. Pierwsza, którą można poruszać się na prawo jazdy A1 ma obecnie moc 11 kW (15 KM). Skuter przejedzie bez konieczności doładowania około 100 kilometrów z maksymalną prędkością 120 km/h.

C Evolution. Foto: BMW
C Evolution. Foto: BMW

Mocniejsza wersja ma obecnie moc 19 kW (26 KM). Oba jednoślady wyposażono w pojemniejsze akumulatory 94 Ah z modelu i3. Dotychczas montowane były znacznie słabsze 60 Ah. Dzięki zastosowaniu lepszych baterii większy model Log Range C przejedzie na jednym ładowaniu aż 160 kilometrów.

Ponadto w standardzie pojawił się nowy, cieńszy przewód do zasilania oraz system rekuperacji energii, czyli ładowania akumulatora podczas hamowania. Skrócono także czas potrzebny na odzyskanie pełnej sprawności przez akumulator.

Klientów ucieszy też fakt, że w standardzie pojawiły się światła LED. Na koniec przygotowano nowe wersje kolorystyczne, czyli Ionic Silver metallic/Electric Green z kontrastowym Blackstorm mettallic.

C Evolution. Foto: BMW
C Evolution. Foto: BMW

Skutery dostępne są już w Niemczech, Francji, Włoszech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Austrii, Holandii, Belgii, Luksemburgu, Portugalii, Irlandii i Chinach. Na razie C Evolution nie dotarł jeszcze do USA, Japonii, Korei Południowej i Rosji. W polskich salonach też zabraknie nowości BMW, ale zapewne w przeciągu kilku tygodni to się zmieni.

C Evolution. Foto: BMW
C Evolution. Foto: BMW

Źródło: bmwblog.com

%d bloggers like this: