Długi zakręt i… gleba

Długi zakręt, jak na poniższym filmie, może oszukać motocyklistę, który przekraczając jego wierzchołek nagle orientuje się, że nie będzie miał zbyt wiele miejsca. Próba zacieśnienia zakrętu może skończyć się źle. To właśnie przydarzyło się pechowemu motocykliście.


Motorcycle Crash 2016. Źródło: YT, CBRyder

Sytuacja skomplikowała się po przytarciu asfaltu podnóżkami. Zamiast lekko odpuścić zakręt, kierowca wpadł w panikę, czas na korektę minął i pozostało tylko patrzeć na zbliżające się w szybkim tempie betonowe bloki grodzące pasy ruchu.

Jeśli to możliwe, warto pamiętać o zasadzie out-in-out, czyli spłaszczania krzywej zakrętu. A jeszcze lepiej wybrać się na kurs doszkalający z techniki jazdy. Podczas kursu na prawo jazdy kategorii A można nauczyć się tylko podstawowych technik, zresztą praktyka jest taka, że szkolenie ma doprowadzić kursanta do zdania egzaminu, co jest priorytetem.

Prawdziwa jazda na motocyklu i nauka zaczyna się paradoksalnie po odebraniu dokumentów z Wydziału Komunikacji. Kursy doszkalające są drogie, ale warto na nie wydać każdą złotówkę.

%d bloggers like this: