Ducati Globetrotter 90. Laurent Cochet prezentuje wyposażenie podróżnika

Ducati Globetrotter 90 to światowa trasa włoskiej marki, która została zorganizowana, aby uświetnić 90 lat istnienia Ducati. Pomysł jest prosty: jeden motocykl i siedmiu motocyklistów, którzy po kolei przemierzają świat odwiedzając miejsca najważniejsze dla historii Ducati.

Pierwszy etap podróży odbył 37-letni Vir Nakai z Bombaju. Hindus przejechał łącznie 2 392 mile (ok. 3851 km). Właściciel warsztatu motocyklowego z Indii rozpoczął swoją podróż w Bolonii 4 lipca i był żegnany przez wszystkim pracowników fabryki Borgo Panigale.

Foto: Ducati
Laurent Cochet. Foto: Ducati

Podróżnik przejechał Włochy, Dolomity, aż po górską przełęcz Stelvio. Globetrotter przebył pół Europy i dotarł do miasta Hedemora w Szwecji. To ważne miejsce dla Ducati, bo w 1956 roku to właśnie w Hedemora zadebiutował Ducati Desmosedici w 125 DESMO Grand Prix.

Ze Szwecji Nakai podróżował przez Norwegię, pokonał archipelag Eide i ostatecznie dojechał do Moskwy, gdzie przekazał Ducati Multistrada 1200 Enduro kolejnemu zawodnikowi.

Foto: Ducati
Laurent Cochet. Foto: Ducati

Aktualnie rajd Ducati Globetrotter 90 kontynuuje Laurent Cochet, 48-letni jutuber, który specjalizuje się w tematyce motocyklowej. Cochet znajduje się obecnie w Skorowodino, mieście w obwodzie amurskim w Rosji, położonym około 670 km na północny zachód od Błagowieszczeńska, nad rzeką Bolszoj Newer. Przy okazji, na nagranym przez niego filmie, można podejrzeć jaki sprzęt ma ze sobą podróżnik.


drone altai. Źródło: YT, LOLOPROD

To już 16 316 pokonanych kilometrów. Cała trasa liczy 31 421 kilometrów, a więc do końca jest jeszcze daleko… Więcej informacji o przedsięwzięciu znajdziecie tutaj.

%d bloggers like this: