Douglas Lampkin chce przejechać na jednym kole… 60 kilometrów

Douglas Lampkin to zawodowy motocyklista i wielokrotny mistrz świata w trialu. Lampkin pochodzi z rodziny o tradycjach motocyklowych, jego ojciec Martin, był pierwszym mistrzem FIM Trial World Championship w 1975 roku, a wuj Arthur Lampkin regularnie wygrywał w wyścigach od lat 60. ubiegłego wieku.

Trudno się zatem dziwić, że Douglas „Dougie” praktycznie oddycha motocyklami od najmłodszych lat, dodajmy że zawodnik mieszka na wyspie Man, czyli najsławniejszej motocyklowej wyspie świata, znanej z cyklu Isle of Man TT.

Foto: dougielampkin.co.uk
Foto: dougielampkin.co.uk

To właśnie na wyspie Man, „Dougie” planuje swój kolejny wyczyn, czyli najdłuższą jazdę na jednym kole. Dystans jest niemały, wynosi blisko 60 kilometrów. Anglik będzie próbował bić rekord za dwa tygodnie, dokładnie 25 września.

Próba odbędzie się na specjalnie przygotowanym motocyklu Vertigo Ice Hell 300. Jednocylindrowy dwusuw o pojemności 300 cm3 umożliwi zawodnikowi jazdę z prędkością 30-34 km/h, pomiędzy czwartym a szóstym biegiem. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo przez Red Bull TV. Warto dodać, że trasa przejazdu zawodnika nie będzie wyłączona z ruchu publicznego.

Źródło: autoevolution.com

%d bloggers like this: