Kalendarz Pirelli 2017 będzie inny niż poprzednie

Motocyklowe opony to temat rzeka, który najczęściej wywołuje zażarte dyskusje motocyklistów na temat przewag lub wad jednej marki nad inną. Dyskusje milkną, gdy pojawia się temat Pirelli, a właściwie kalendarza włoskiej firmy.


Pirelli Calendar 2017 by Peter Lindbergh – Teaser. Źródło: YT, highsnobiety

Wyjątkowy kalendarz pojawia się raz w roku, w limitowanej serii, w doskonałej jakości i z niesamowitymi zdjęciami. Właśnie powstaje edycja na rok 2017, lecz tym razem bohaterkami zdjęć nie będą modelki, lecz słynne aktorki oraz pewna… profesor politologii.

Kate Winslet. Foto: Pirelli
Kate Winslet. Foto: Pirelli

Na kartach kalendarza Pirelli w edycji 2017 zobaczymy największe gwiazdy Hollywood. Zaproszenie dostały m.in. Nicole Kidman, Uma Thurman, Kate Winslet i Penelope Cruz. Największym gwiazdom towarzyszyły będą aktorki młodego pokolenia.

Penelope Cruz. Foto: Pirelli
Penelope Cruz. Foto: Pirelli

Z mniej znanych nazwisko pojawią się Lupita Nyong’o, Robin Wright, Jessica Chastin, Lea Seydoux, Helen Mirren, Alicia Vikander, Zhang Ziyi, Charlotte Rampling. Poza aktorkami zaproszenie do sesji Pirelli dostała również Anastasia Ignatova, która jest profesorem politologii, naukowcem i wykładowcą na Moskiewskim Uniwersytecie Państwowym.

Anastasia Ignatova. Foto: Pirelli
Anastasia Ignatova. Foto: Pirelli

Autorem zdjęć tegorocznej edycji został Peter Lindbergh, który już wcześniej pracował z Pirelli, chodzi o edycje z 1996 oraz 2002 roku. To pierwszy przypadek, żeby jeden fotograf przygotowywał po raz trzeci kalendarz dla Pirelli.

Włoska firma oponiarska na pewno wie, co robi. Niemiec pracował przez ostatnie 30 lat z wszystkimi topowymi modelkami i ma na koncie doskonałe kampanie dla najlepszych domów mody na świecie. Lindbergh słynie również z tego, że w dobie powszechnej cyfryzacji i retuszu, jego zdjęcia są „prawdziwe” i naturalne.

Źródło: telegraph.co.uk

%d bloggers like this: