Kask typu orzeszek z zaawansowanym intercomem?

Zwolennicy motocyklowej swobody, którzy wybierają otwarte kaski, nie mogą zazwyczaj liczyć na zaawansowane technologicznie rozwiązania, jakie co chwila pojawiają się w kaskach zamkniętych.

Cavalry. Foto: Sena
Cavalry. Foto: Sena

I dalej nie powinni się ich spodziewać, z jednym wyjątkiem. Chodzi o kask Sena Cavalry. Sena powstała 18 lat temu, zaś rozwiązania techniczne firmy dotyczą głównie systemów komunikacji, kamer, zasilania i opcji redukcji zewnętrznych źródeł dźwięków.

Model Cavalry wygląda jak typowy kask ulubiony przez posiadaczy maszyn klasy cruiser, bobber lub chopper, ale poza klasycznym wyglądem posiada wbudowany system głośnomówiący. Kask umożliwia sprawną komunikację z maksymalnie czterema osobami poprzez Bluetooth 4.1. Zasięg wynosi aż 900 metrów, zaś czas pracy wbudowanej baterii 10 godzin ciągłej pracy.

Cavalry. Foto: Sena
Cavalry. Foto: Sena

Pokaźna jest również lista opcji dodatkowych, łącze z rozmowami telefonicznymi, radiem i słuchaniem muzyki. Oczywiście muzyka z radia dostępna jest z poziomu telefonu komórkowego, na którym należy zainstalować Sena Headset App, czyli aplikację współpracującą z urządzeniami wbudowanymi w kaski.

Podobnie jak pozostałych modelach firmy Sena, również Cavalry funkcjonuje w oparciu o systemy Advanced Noise Control, Wind Noise Reduction, Wide Volume Control, które gwarantują wysoką jakość komunikacji i sprawną obsługę funkcji muzyczno-głosowych.

Cavalry. Foto: Sena
Cavalry. Foto: Sena

Jeśli któryś z użytkowników kasku znajdzie w radiu dobrą nutę i postanowi podzielić się muzyką z towarzyszami podróży, istnieje również taka opcja. Brzmi ciekawie? Na razie niestety musimy poczekać z oceną, ponieważ kask jeszcze nie trafił do sprzedaży. Sena nie podała również ceny „inteligentnego orzecha”. Zapewne będzie niemała…

Źródło: sena.com

%d bloggers like this: