Ile motocykli Triumph można zebrać w jednym miejscu? Naprawdę wiele…

We wrześniu ubiegłego roku pisaliśmy o pomyśle dealera marki Triumph, który postanowił pobić światowy rekord Guinnessa dotyczący kawalkady składającej się wyłącznie z motocykli najzacniejszej angielskiej marki. Chodziło oczywiście o liczbę maszyn biorących udział w wydarzeniu. To się ostatecznie udało i na trasie długości dwóch mil znalazło się 362 jednoślady z logo Triumpha na bakach.

Foto: BBC
Foto: BBC

Kolejna próba bicia rekordu miała miejsce w ostatni weekend i tym razem na starcie stawiło się aż… 688 motocyklistów dosiadających Triumphy! Parada, która miała miejsce w Mansfield, w hrabstwie Nottinghamshire, miała także dodatkowy cel. Chodziło o zebranie pieniędzy na leczenie dzieci z nowotworem mózgu. Każdy uczestnik zlotu zapłacił pięć funtów na rzecz dzieciaków.

Aktualnie pozostaje tylko poczekać na potwierdzenie rekordu i wpis do Księgi Rekordów Guinnessa. Co ciekawe, podobnego wyczyny próbowali ostatni wielbiciele angielskiej marki z Australii, jednak nie udało im się zebrać wystarczającej liczby uczestników.

Swoją drogą, dlaczego my nie mamy podobnych rekordów dotyczących szacownych marek Junak lub Romet?

Źródło: autoevolution.com

%d bloggers like this: