Kymco buduje motocykl na bazie… Kawasaki

Współpraca tajwańskiego Kymco z Kawasaki układa się co raz lepiej. Wpierw powstały całkiem niezłe skutery Kawasaki J300 oraz Kawasaki J125. Japończycy skorzystali przy ich budowie z udanego modelu Kymco Downtown 300.

Kolejny wspólny projekt obu firm zapowiadany jest jako naked bike. Co ciekawe, tym razem to Kymco wypuści motocykl bazujący na rozwiązaniach technicznych Japończyków.

Foto: Kymco
Foto: Kymco

Tajwański motocykl ma wspierać się na modelu Kawasaki ER6. Kymco złożyło już odpowiednie dokumenty patentowe, z których pochodzi załączony rysunek. Widać na nim, że podobieństwa do ER6 są bardzo duże, łącznie z układem wydechowym i tylnym zawieszeniem.

Na razie wiadomo tylko tyle, że patent dotyczy także Europy, można zatem spodziewać się, że motocykl trafi również na Stary Kontynent. W chwili obecnej nie wiadomo nic więcej, nie jest znana nawet nazwa nowego modelu.

Przypomnijmy jeszcze tylko, że oryginalna jednostka, czyli ER6, to motocykl wyposażony w silnik o pojemności 650 cm3, mocy 71 KM (8 500 obr./min) i momencie 64 Nm (7 000 obr./min).

Źródło: autoevolution.com

%d bloggers like this: