Harley-Davidson przygotowal nowe zawieszenie w modelach Touring 2017

Ponieważ newsem tygodnia było wprowadzenie przez H-D owego silnika Milwaukee-Eight, nieco po macoszemu potraktowaliśmy pozostałe nowiny, mniejszego kalibru. Czas to naprawić.

W modelach Touring na rok 2017 pojawiły się nowe amortyzatory emulsyjne zapewniające od 15 do 30 procent większą regulację napięcia wstępnego, za pomocą jednego pokrętła, w porównaniu do dotychczas montowanych zestawów. Mówiąc inaczej, będzie jeszcze bardziej komfortowo i wygodnie.

Foto: harley-davidson.com
Foto: harley-davidson.com

Napięcie wstępne można ustawić bez narzędzi i dostosować do wagi kierowcy, pasażera i bagażu. Ponadto w przednim zawieszeniu użyto nowej technologii Showa SDBV, które podobno łączy skuteczność widelców wyścigowych o liniowej charakterystyce tłumienia z mniejszą masą.

Przy okazji warto jeszcze wspomnieć o szerokiej gamie produktów Screamin’ Eagle Performance dla motocykli Touring. Wśród nich znalazły się tłumiki Street Cannon, a także potężny wlot powietrza Heavy Breather i filtr powietrza Ventilator.

Foto: harley-davidson.com
Foto: harley-davidson.com

Ponadto nowe zestawy Screamin’ Eagle Stage I, II, III oraz IV, przeznaczone już do nowych silników Milwaukee-Eight umożliwią motocyklistom zwiększenia wydajności swoich maszyn i dopasowanie ich do swojego stylu jazdy. Można uzyskać choćby większą moc podczas wyprzedzania a nawet podjąć się całkowitej modyfikacji silnika w celu zwiększenia mocy maksymalnej.

Potencjalnie właściciele modeli Touring już mogą jechać do polskich salonów H-D. Rozpoczęło się przyjmowanie zamówień na nowe motocykle klasy Touring.

Źródło: YT, Liberator Harley-Davidson Warszawa

Źródło: harley-davidson.com

%d bloggers like this: