Ducati Scrambler przerobiony z.. części baryłki po ropie

Vibrazioni Art Design to włoska firma, która tworzy jedne z najbardziej niezwykłych motocykli oraz mebli, posługując się przy tym materiałami uznanym przez innych za śmieci, na przykład starych beczek po ropie naftowej i innych odpadów przemysłowych.

Foto: vibrazioniartdesign.com
Foto: vibrazioniartdesign.com

Przyzwyczailiśmy się, że motocyklowe dzieła customowych ekip są wykonane z wielką dbałością o szczegóły i detale, charakteryzują je piękne linie, wspaniałe lakiery i wysokiej jakości komponenty. Projekt ekipy z Vibrazioni Art Design jest inny… Bardzo inny.

Włochom najbliżej chyba do stylu rat, czyli pordzewiałych puszek na dwóch kołach. Jest jednak odmienny, bo motocykl rzeczywiście wygląda jakby został sklecony z odpadów, a na dodatek spadł z wysokiego klifu i przeleżał dość długo pod chmurką.

Foto: vibrazioniartdesign.com
Foto: vibrazioniartdesign.com

Bazą dla tego ambitnego dzieła został nowiutki Ducati Scrambler. Oryginalne nadwozie została usunięte, podobnie jak siedzisko, kierownica, reflektor, układ wydechowy i tylne zawieszenie. W zamian pojawił się zestaw Bitubo Speedways, o dość nietypowej konstrukcji, zaś rama pomocnicza został przycięta do nowego siedziska i nadwozia sklepanego w finezyjne krzywizny.

Nowy, znacznie mniejszy reflektor LED został osadzony w chłodnicy oleju, która znalazła się w miejscu tradycyjnego przedniego światła. Według projektantów takie umiejscowienie chłodnicy gwarantuje najlepszy możliwy przepływ powietrza, a ponadto znakomicie wygląda. Serio?!

Foto: vibrazioniartdesign.com
Foto: vibrazioniartdesign.com

Koła z soczewkowymi obręczami oraz wydech zostały samodzielnie wykonane przez Vibrazioni. Twórcy projektu zadbali również, aby gorąca rura nie przypaliła wewnętrzna część uda motocyklisty, montując osłonę termiczną na wysoko zawieszonym wylocie.

Najbardziej charakterystyczną cechą niestandardowego Scramblera jest bez wątpienia nadwozie ukształtowane z baryłki po ropie. Była to oryginalna beczka Texaco Oil, jakich tysiące codziennie napełnianych jest czarnym złotem. Ekipa Vibrazioni Art Design pozostawiła oryginalne logo producenta i zabezpieczyła powłoki, aby chronić napis przed czynnikami zewnętrznymi.

Foto: vibrazioniartdesign.com
Foto: vibrazioniartdesign.com

Ostatnia zmiana dotyczyła kierownicy, która została wymieniona na set z streetfightera, co sprawia, że maszyna wygląda nieco bardziej agresywnie. Czy przemysłowa wersja motocykla Ducati w wersji Vibrazioni Art Design jest przyjemna dla oka? Oceńcie sami.

Foto: vibrazioniartdesign.com
Foto: vibrazioniartdesign.com

Źródło: vibrazioniartdesign.com

%d bloggers like this: