Junak szykuje nowy film o modelach RS 125 Pro, M11 Cafe i M12

Na firmowej stronie Junaka pojawił się ciekawy materiał z sesji trzech nowości firmy, czyli modeli RS 125 Pro, M11 Cafe i M12. Motocykle pojechały na Śląsk, aby wziąć udział w nagraniu, które finalnie zobaczymy… Właściwie jeszcze nie wiadomo kiedy, bo filmik to jedynie zapowiedź grubszej akcji.

Foto: junak.com.pl
Foto: junak.com.pl

Prezentowane motocykle Almotu, właściciela marki Junak, to aktualne przeboje bydgoskiej firmy. Najciekawiej wygląda Junak MM 11 Cafe, którego oficjalna premiera miała miejsce w marcu podczas Motor Show Poznań.

Miniaturowy cafe race o pojemności 125 cm3 wyposażono w silnik znany już z modeli M11 i M16. To chłodzony cieczą dwucylindrowiec OHC o mocy 11 KM, który przez producenta zachwalany jest jako skuteczny, o wysokiej kulturze pracy i niewielkich wibracjach przy dużych prędkościach obrotowych. Jednoślad może poszczycić się podwójnym, chromowanym układem wydechowym, co dla kategorii 125 wcale nie jest oczywiste.

Foto: junak.com.pl
Foto: junak.com.pl

Warto dodać jeszcze dwa słowa o ulepszonej wersji RS 125 Pro, który jest odpowiedzią na sukces sprzedażowy swojego antenata. Różnica polega m.in. na wydajniejszym chłodzeniu cieczą i podniesieniu osiągów o 20 proc. Klienci, którzy zdecydują się na Junaka 125 PRO, zyskają również nieco mocy, z 10 do 12,2 KM oraz światła LED.

RS 125 PRO może się podobno rozpędzić do 105 km/h, masa motocykla wynosi 131kg, czyli cztery kilogramy więcej niż RS 125. Tylna opona ma słuszny rozmiar 130/70-17. W przeciwieństwie do „zwykłego” modelu RS 125, hamowanie tylnego koła zapewnia układ hydrauliczny.


Źródło: junak.com.pl

Tymczasem czekamy na pełny, oficjalny materiał filmowy. Dodajmy jeszcze, że Junak wciąż dzierży drugie miejsce w Polsce w liczbie sprzedanych jednośladów. W zeszłym roku spółka Almot sprzedała ponad 9 000 maszyn.

%d bloggers like this: