Widziałeś już „21 Days Under the Sky”?

„21 Days Under the Sky” to niekonwencjonalna, ale prawdziwa historia ludzi podejmujących wyzwanie, które zmieni ich na zawsze. Czterech facetów spotyka się w San Francisco, aby rozpocząć podróż liczącą ponad 3 800 mil (ponad 6 tys. kilometrów) trasą zwaną Lincoln Higway – najstarszą drogą od wybrzeża do wybrzeża łączącą wschód i zachód kontynentu amerykańskiego.

Foto: 21daysunderthesky.com
Foto: 21daysunderthesky.com

Motocykliści dosiadają specyficznych chopperów w stylu vintage, czyli wyglądających jak maszyny z epoki „Easy Ridera”, ale w współczesnych techniczne. Film jest pełen życia, bo droga to życie, a także amerykański mit i tradycja, którą niegdyś rozpoczęli traperzy przemierzające najdziksze rejony nowego kontynentu.

To nie jest film o narkotykach, przestępstwach i kobietach, ale o powrocie do korzeni – krajobrazów, które wyciskają łzy w oczach surowych mężczyzn oraz dumnych ludziach, jakich można spotkać w małych miasteczkach z jedną stacją benzynową. To współczesne spojrzenie na amerykańskich sen i nowoczesnych nomadów, którzy mają czelność zanurzyć się w swój kraj i historię, bez planu, długich przygotowań, ekwipunku, za to z prawdziwą przygodą w sercu.


21 Days Under The Sky. Źródło: YT, FHEfoxconnect

Film został wyreżyserowany i nakręcony przez słynnego mistrza motocyklowego kina, Michaela Schmidta, natomiast część tekstowa powstała przy współpracy dziennikarki i poetki Kate O’Connor Morris. W filmie występują i grają samych siebie: Troy Critchlow, Gentry Dayton, Ryan Grossman oraz Josh Kurpis.

Narratorem jest Robert Patrick, najbardziej rozpoznawany z roli T-1000, bezwzględnego zabójcy z filmu pt. „Terminator 2: Dzień Sądu”, ale mający na swoim koncie wiele lepszych i mądrzejszych ról. Film został wydany w USA na początku mają, można go zakupić na stronie 21daysunderthesky.com.

%d bloggers like this: