Manewrowanie motocyklem w ciasnym garażu? To może być proste!

Manewrowanie motocyklem w niewielkiej przestrzeni garażu często jest zmorą motocyklistów. Istnieją rozwiązani i patenty, które ułatwiaj ogarnięcie tego tematu, np. amerykański system BikeMaster, który bazuje na dwóch specjalnych, ruchomych podestach dla kół motocykla.

Foto: www.motea.com
Foto: www.motea.com

Nieco prostszy i chyba ciekawsze rozwiązanie zostało opracowane przez Motea. W tym wariancie podniesione i osadzone na ruchomej platformie zostaje tylko jedno, tylne koło. Czy ten system się sprawdza? Zobaczcie film.


ConStands Motorcycle Dolly Mover Heavy Duty. Źródło: Motea.com

Motea ma w ofercie kilkanaście modeli motocyklowych padoków, których ceny zaczynają się od 70 euro. Prezentowany na nagraniu model Motorcycle Dolly Mover ConStands Heavy Duty kosztuje dokładnie 114.99 euro, czyli niecałe 500 zł, zaś wysyłka jest dostępna z Niemiec. Tutaj szczegóły.

Prezentowany na nagraniu model ma wymiary 600 x 550 x 130 mm, wazy 20 kg i może „unieść” 680 kg. Na stronie producenta znajduje się również aktualizowana na bieżąco lista motocykli, do których sprzęt pasuje, chociaż najlepiej upewnić się przed ewentualnym zakupem wysyłając maila z zapytaniem.

%d bloggers like this: