Czy sandały to dobre obuwie na motocykl?

Klapki, szpilki lub sandały to nie jest najlepsze obuwie dla motocyklisty i raczej trudno będzie obronić tezę, że jest inaczej. Wystarczy przejrzeć w Internecie powypadkowe zdjęcia osób, które źle dobrały buty, żeby przekonać się, iż goła stopa źle znosi kontakt z asfaltem.

Foto: Bata
Foto: Bata

Dziś przypominamy jednak obuwie firmy Bata, które rzeczywiście weszło do produkcji kilka lat temu i cieszyło się nawet niemałą popularnością. Motor Sandal to specjalnie zaprojektowane, przeznaczone dla motocyklistów… sandały. To nie żart, ale poważna oferta dla motocyklistów, które lubią wiaterek na gołej skórze stopy.

Oczywiście jak każde motocyklowe obuwie, równie sandały miały różnorakie systemy poprawiające ich wygodę i użyteczność, m.in. wzmocnienia w miejscu, gdzie stopa styka się z wajchą zmiany biegów, podwójne rzepy oraz odblaski. Wszystko dla poprawy komfortu, wygodny i oczywiście… bezpieczeństwa. A tak!


Bata – Motorsandal. Źródło: YT, cipuyollie

Firma Bata sprzedawała „moto sandały” na rynku indyjskim, bowiem w tamtejszej kulturze sandały i podkoszulek to raczej norma niż wyjątek. Niestety do Europy Motor Sandals nigdy nie trafiły, bo nie uzyskały odpowiednich pozwoleń i normy umożliwiającej dopuszczenie obuwia do użytku dla motocyklistów.

To dlatego nasi lokalni motojanusze wciąż muszą sobie radzić sami i używać zwykłych klapków lub sandałów z Biedronki. Może jakiś producent wreszcie się zlituje i skorzysta z rewelacyjnego pomysłu firmy Bata?

%d bloggers like this: