Jeśli masz wolne 400 tys. dolarów, możesz kupić Lotusa C-01

Być może będziesz potrzebował nieco więcej pieniędzy, bo cena jest uzależniona od zainteresowania uczestników aukcji, na którą trafi słynny jednoślad zaprojektowany przez Daniela Simona, twórcę innego słynnego motocykla – Light Cycle z filmu pt. „Tron: Legacy”.

Foto: Lotus C-01
Foto: Lotus C-01

Aukcja obędzie się w Mecum podczas Monterey Car Week w Kalifornii w dniach pomiędzy 18 – 20 września. Prezentowany bolid ma przejechane zaledwie 4 kilometry. Dodajmy, że powstało tylko 100 takich jednośladów. Właściciel liczy, że uzyska aż 450 tys. dolarów.

Lotus C-01 powstał pod auspicjami Kodewa, czyli niemieckiego teamu wyścigowego założonego piętnaście lat temu przez Romulusa Kollesa. Karoseria jest właściwie monokokiem, czyli nadwoziem samonośnym, co najprościej rzecz ujmując oznacza, że pudło jest ramą motocykla. Aby uzyskać odpowiednią twardość i elastyczność jednocześnie, nadwozie zostało wykonane z włókna węglowego.

Foto: Lotus C-01
Foto: Lotus C-01

Silnik C-01 to austriacki Rotax o mocy 200 KM, który znają także właściciele motocykla KTM RC8R. Jest to jednostka o pojemności 1200 cm2, oczywiście V2, z sześciobiegową skrzynią. Masa niemieckiego power cruisera wynosi 181 kilogramów.

Foto: Lotus C-01
Foto: Lotus C-01

Źródło: carscoops.com

%d bloggers like this: