Harley-Davidson szykuje nowy silnik, a może również motocykl?

Historia Harleya-Davidsona liczy ponad 100 lat, ale warto pamiętać, że amerykańskim producent cruiserów stworzył dotychczas tylko siedem różnych rodzin silników.

Foto: hdforums.com
Foto: hdforums.com

W Internecie pojawiły się szpiegowskie zdjęcia, które prawdopodobnie przedstawiają nowy silnik fabryki z Milwaukee. Znana jest również nazwa jednostki, którą ochrzczono mianem 107 Milwaukee-Eight.

Zgodnie z nazwą, pojemność Milwaukee-Eight wyniesie 1753 cm3, bowiem tyle wychodzi po przeliczeniu 107 cali sześciennych na centymetry sześcienne. Komentatorzy wskazują, że liczba „8” również jest nieprzypadkowa i zapewne oznacza 8 zaworów albo ósmy silnik marki H-D.

Foto: hdforums.com
Foto: hdforums.com

Osiągi 107 Milwaukee-Eight są w tej chwili wielką niewiadomą. Możliwe, że „107” pojawi się w nowym, ciężkim cruiserze H-D, który oczekiwany jest w 2017 roku. Może również oznaczać zupełnie nową linię motocykli z logo harleya, chociaż to nieco mniej prawdopodobne.

Nowość H-D zostanie oficjalnie zaprezentowana prawdopodobnie wraz z zapowiedziami na rok 2017, które planowane są pod koniec bieżącego miesiąca.

Źródło: thehansindia.com

%d bloggers like this: