Przypadkowy świadek-motocyklista próbuje przeszkodzić złodziejom w kradzieży Yamahy (wideo)

Można by pomyśleć, że kradzież motocykla w mieście, szczególnie w monitorowanym i teoretycznie chronionym miejscu, to niełatwa sprawa. Okazuje się, że jest wręcz przeciwnie.

Bike theft and assault caught on camera - Yamaha R1 FV09 BKX. Źródło: YT, RoyalJordanian
Bike theft – Yamaha R1 FV09 BKX. Foto: YT, RoyalJordanian

Na poniższym filmie czterech mężczyzn próbuje ukraść Yamahę R1 z podziemnego parkingu. Robią to w ciągu dnia za pomocą szlifierki kątowej z której sypią się snopy iskier. Zupełnie nie przejmują się przechodzącymi obok ludźmi.

Przypadkowy świadek i motocyklista filmuje całą scenę i próbuje zaalarmować innych ludzi. W tym czasie złodzieje generują ruch i zamieszanie swoimi motocyklami, zaś jeden z nich spokojnie przecina blokadę tarczy hamulcowej, potężny łańcuch Almax Series 4 i blokadę Squire.


Bike theft and assault caught on camera – Yamaha R1 FV09 BKX.Źródło: YT, RoyalJordanian

Motocyklista stara się jak może przeszkodzić bandziorom, ale przestępcy rzucają w niego fiolką wypełnioną kwasem i chcą strącić z motocykla. Ostatecznie złodzieje łamią wszystkie zabezpieczenia R1, a świadek podejmuje kolejną, ostatnią interwencję. W tym momencie zostaje kopnięty przez jednego ze złodziei i wywraca się wraz z motorem. Upada tak nieszczęśliwe, że jak się później okazało, łamie rękę.

Niestety złodziejom udaje się ukraść motocykl i uciec. Według danych londyńskiej policji, kradzieże motocykli wzrosły w 2016 roku o 44 %, zaś złodzieje co raz częściej uciekają się do przemocy.

%d bloggers like this: