Motocyklowa przygoda w krainie wiedźm i scyzoryków!

Rajd Baba Jaga Tour to weekendowa propozycja przygody w Górach Świętokrzyskich z poziomu siodła motocykla. Jest to 3 dniowa impreza, podczas której nie zabraknie zabawy i doborowego towarzystwa pasjonatów motocyklowych. BJT organizuje Stowarzyszenie Motocyklowe CK Riders z Kielc, działające na terenie województwa Świętokrzyskiego od 2009 roku.

Foto: babajagatour.jimdo.com
Foto: babajagatour.jimdo.com

Najbliższa edycja imprezy odbędzie się w dniach 19 do 21 sierpnia na terenie OW Ptaszyniec w miejscowości Bocheniec oddalonej od Kielc o 26 km. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, począwszy od rajdu motocyklowego, odbywającego się po jednej z dwóch wybranych tras, a skończywszy na nocnej zabawie przy ognisku.

Baba Jaga Tour to dwie trasy o różnym stopniu trudności. Pierwsza przeznaczona jest dla wszystkich rodzajów motocykli i wiedzie wyłącznie po drogach asfaltowych. Na chętnych czekają świętokrzyskie serpentyny, niesamowite krajobrazy, zabytki i niespodzianki. Uczestnicy będą meldowali się na punktach kontrolnych.


Baba Jaga Tour 2016. Źródło: YT, CK Riders Kielce

Druga trasa, czyli adventure, przeznaczona jest dla turystycznych enduro i ich miłośników. Motocykliści mogą spodziewać się dróg asfaltowych, szutrowych i gruntowych. Nie zabraknie także odrobiny błota i wyzwań. Trasa numer 2 będzie miejscami pokrywać się z trasą ROAD lub ją przecinać. Tu również czekają na uczestników punkty kontrolne i ciekawe atrakcje.

Rajd ma charakter poznawczy i nie odbywa się na czas. Liczy się przygoda i odkrywanie piękna regionu świętokrzyskiego. Oba przejazdy będą wymagały od uczestników niezłej orientacji w terenie. Materiały nawigacyjne zostaną dostarczone przez Organizatorów. Szczegółowe informacje na temat rajdu znajdziecie tutaj.

%d bloggers like this: