Jedziesz w długą trasę? Może przyda się przyczepka?

O Camp Riders pisaliśmy w zeszłym sezonie, ale warto pomysł przypomnieć, bo rzeczywiście prezentuje się ciekawie. Idea jest prosta. Camp Riders to wielofunkcyjna przyczepa motocyklowa, która ma zapewnić poprawne warunki transportu oraz komfortowy wypoczynek, oczywiście jak na motocyklowo-biwakowe realia.

Foto: www.campriders.com
Foto: www.campriders.com

Po rozłożeniu systemu zmęczony długą drogą motocyklista uzyskuje wygodne łóżko z grubym, skórzanym materacem. Prawie jak w domu. Poza funkcją spania, zestaw może być również fotelem lub leżakiem. Oczywiście pojazd umożliwia załadowanie bagaży, pojemność wynosi 250 litrów.

Ponieważ zgodnie z obowiązującym prawem przyczepy motocyklowe o masie całkowitej nieprzekraczającej 100 kg nie podlegają rejestracji i przeglądom, na Camp Riders nie potrzeba dodatkowych uprawnień.

Foto: www.campriders.com
Foto: www.campriders.com

Rama została wykonana z profili stalowych i stali nierdzewnej, kopula z włókna szklanego a poszycie z materiałów wykorzystywanych przy produkcji namiotów wyprawowych. Producent gwarantuje solidną konstrukcję przyczepy, na którą daje 2 letnią gwarancję. Oczywiście całość jest wyposażona w instalację elektryczną, światła stopu, mijania i kierunkowskazy.

Najmniej przyjemnym aspektem Camp Riders jest cena, która wynosi około 8,5 tys. złotych (1 950 euro). Szczerze mówiąc, karimata i mały namiot wydają się o wiele mniej kłopotliwe niż przyczepa, a na pewno tańsze. Z drugiej strony takiej pojemności nie uda się uzyskać dwoma lub trzema kuframi.

Źródło: campriders.com

%d bloggers like this: