Wyprawa Transkarpatian Trip zakończona sukcesem!

Celem wyprawy było jedno z najdłuższych w Europie pasmo Karpat. W przedsięwzięciu uczestniczyli doświadczeni motocykliści: Damian Piotrowski, Piotr Garnczarski oraz Tobiasz Kukieła.

Uczestnicy podjęli wyzwanie na trzech motocyklach Romet ADV. Przejechali przez sześć państw Europy Wschodniej i pokonali 4 500 km w dwa tygodnie. Mimo trudnych warunków na trasie, wyprawa zakończyła się sukcesem.

Foto: www.romet.pl
Foto: www.romet.pl

Karpackie bezdroża motocykliści przemierzali na Rometach ADV 250 oraz jednym modelu, który wejdzie do kolekcji 2017, czyli Romecie ADV 400. Jak mówią sami uczestnicy – trasa nie była łatwa. Wymagała dużego wysiłku fizycznego, ale także doświadczenia i zaawansowanych umiejętności jazdy offroadowej.

Wysokie podjazdy, wąskie zjazdy, ukraińskie błoto i rumuńskie niedźwiedzie – to tylko kilka z wielu utrudnień i atrakcji, z jakimi musieli zmierzyć się śmiałkowie. Wschodnioeuropejska pogoda także nie rozpieszczała – upały w ciągu dnia, niskie temperatury w nocy, burze i mocne ulewy towarzyszyły motocyklistom przez cały okres wyprawy.

Foto: www.romet.pl
Foto: www.romet.pl

Na swojej drodze spotkali wielu wspaniałych ludzi. Poznali ukraińską gościnność, chociaż zetknęli się również z nieugiętą mołdawską policją. Przypadkowy przejazd drogą, po której nie mogły poruszać się motocykle, prawie skończył się utratą praw jazdy trójki uczestników wyprawy. Na szczęście udało się zażegnać katastrofę dzięki umiejętnej negocjacji.

Relację z wyprawy na fanpage’u jednego z jej uczestników znajdziecie tutaj.

Źródło: romet.pl

%d bloggers like this: