Antyterroryści na motocyklach w Londynie

W reakcji na zagrożenie atakami terrorystycznymi, do służby w stolicy Wielkiej Brytanii wprowadzono właśnie formację antyterrorystyczną wyposażoną w motocykle. Jednoślady pozwolą skrócić czas reakcji na atak, bowiem funkcjonariusze będą mogli dotrzeć na miejsce zdarzenia nawet pomimo utrudnień wynikających z zakorkowania ulic przez samochody. Uzbrojeni członkowie specjalnej formacji będą poruszali się na motocyklach BMW F800GSs.

Co ciekawe, antyterroryści będą mogli w razie konieczności zjeżdżać z drogi i poruszać się motocyklami po chodnikach oraz krawężnikach. Wszystko po to, aby mogli jak najszybciej wejść do akcji.

Foto: visordown.com
Foto: visordown.com

Oficer nowo sformowanej jednostki w rozmowie z redakcją Sky News stwierdził, że użycie motocykli jest właściwie nieuniknione, jeśli grupa uderzeniowa ma szybko znaleźć się na miejscu zdarzenia. Efektem zamachu jest przecież potężne zamieszanie, blokada newralgicznych ulic i domów, a co za tym idzie, utrudnionych ruch samochodów, zatory i korki.

Problem z przejazdem dotyczy niestety w takim samym stopniu służb szybkiego reagowania, zaś wąska, zabytkowa, charakterystyczna dla Londynu zabudowa, stanowi poważną przeszkodę w uzyskaniu wystarczającej przestrzeni dla pojazdów służb.

Antyterroryści z Londynu przeszli już odpowiednie szkolenie obejmujące jazdę w mieście oraz umiejętności jazdy offroadowej. Nowa taktyka została wprowadzona w następstwie ostatnich ataków we Francji i Niemczech.

Użycie formacji zmotoryzowanej będzie zależne od konkretnego zagrożenia, natomiast jej podstawowym celem jest uczynienie Londynu „środowiskiem tak wrogim, jak to tylko jest możliwe” dla ewentualnych atakujących.

Źródło: visordown.com

%d bloggers like this: